Czy warto wypożyczyć meble na eventy

Czy warto wypożyczyć meble na eventyWszystkim wydarzeniom musi towarzyszyć specjalna oprawa – to nie tylko małe dekoracje, które wpisują się w styl i klimat, ale też i meble. W zależności od rodzaju eventu mogą to być klasyczne stoły, palety, ale też i krzesła czy ławy, na których można przysiąść i odpocząć. Czy warto je wypożyczyć, czy może lepiej kupić?

Organizatorzy eventów wiedzą, że diabeł tkwi w szczegółach – nawet najpiękniejsza aranżacja miejsca nie zastąpi wygody, którą zapewniają meble. Zalicza się do nich tak i stoły, na których znajdują się przekąski, jak i krzesła czy ławki, na których można przysiąść. Ale meble na eventy to także podium, stolik dla speakera jak i przenośny bar, za którym może stanąć najlepszy barman. Co będzie lepsze – indywidualny zakup czy wypożyczenie?

Kiedy wypożyczać meble na eventy?

Wybór pomiędzy zakupem, a wypożyczeniem mebli na różnego rodzaju wydarzenia zależny jest przede wszystkim od rodzaju działalności, którą prowadzimy. Jeśli jesteśmy organizatorami imprez, z pewnością przynajmniej część wyposażenia powinniśmy mieć na stanie – dzięki temu możemy być przygotowani na różnego rodzaju scenariusze.

W większości przypadków zdecydowanie bardziej opłacalne jest wypożyczenie mebli na eventy. Dlaczego? Powodów jest kilka:

  • wypożyczenie mebli pozwala nam na dopasowanie ich do wybranego stylu;
  • nie musimy martwić się o ich magazynowie;
  • nie tracimy czasu na ich poszukiwanie;
  • jest tańsze niż zakup nowych mebli.

Dopasowanie mebli do wybranego stylu, czyli wypożyczenie mebli na eventy

Imprezy mają różny charakter – nawet wesela odbiegają od siebie nie tylko miejscem, ale i motywem przewodnim. Inne meble pasować będą do wielkiej zabawy w stodole, a inne do eleganckiego dworku. Decydując się zatem na wesele marzeń, w którym każdy szczegół ma znaczenie, warto pomyśleć o wypożyczeniu mebli nawet jeśli właściciel Sali posiada własne wyposażenie – to gwarancja, że wymyślona przez nas weselna historia od A do Z będzie spełniać nasze oczekiwania.

Podobnie jest z innego rodzaju imprezami – nowoczesny wernisaż potrzebuje właściwej oprawy, która dopasowana zostanie do motywu przewodniego, jak i do samej galerii wprawiając w zachwyt nie tylko gości, ale i artystów. Warto tu także wspomnieć, że wieczorki poetyckie czy koncerty plenerowe również rządzą się własnymi prawami, ale meble, które są odporne na różne warunki atmosferyczne zdecydowanie idealnie wpiszą się w styl wydarzenia.

Cena wynajmu – czy meble na eventy są drogie?

Cena mebli na wynajem jest różna – zależy przede wszystkim od czasu, miejsca i ilości. Wiele firm oferuje jedynie sam wynajem, podczas gdy inne w cenę usługi wpisują także dowóz oraz odbiór. Warto również mieć na uwadze, że większość wypożyczalni prosi o wpłacenie kaucji – to zabezpieczenie na wypadek zniszczenia mebli.

Wynajem mebli, także po uiszczeniu kaucji, wciąż jest tańszy niż zakup nowych mebli. Dobrze uwzględnić tu także koszty dodatkowe, których dzięki tej usłudze nie musimy ponosić – to przede wszystkim miejsce przechowywania stołów i krzeseł, ale także innych elementów aranżacyjnych.

Na koniec – czas. Choć nie liczymy go w kontekście kosztów, weźmy pod uwagę, że znalezienie właściwych mebli, dopasowanych do stylu imprezy jest czasochłonne. Decydując się na ich wypożyczenie oszczędzamy go bardzo dużo i możemy przeznaczyć go na dopracowanie szczegółów wydarzenia.

Czy warto wypożyczyć meble na eventy? Zdecydowanie tak! To usługa, która zostanie całkowicie dopasowana do twoich potrzeb, pozwoli ci zaoszczędzić czas i przede wszystkim idealnie wpisze się w charakter planowanego wydarzenia.

test