Kiedy warto wynająć namiot na imprezę?

Wypożyczenie namiotu na imprezę pozwala na zorganizowanie przyjęcia na świeżym powietrzu bez obawy na warunki atmosferyczne. Namiot potrafi z powodzeniem uchronić gości przed niespodziewanym deszczem, wiatrem, ale także przed silnym słońcem. 

Namiot - idealne rozwiązanie na biznesowe wydarzenie i prywatną imprezę

Firmy, które umożliwiają wypożyczenie namiotów oferują je w przeróżnych konfiguracjach i rozmiarach. Dzięki temu możesz dopasować je do swoich potrzeb i zorganizować zarówno dużą imprezę firmową, a nawet wesele, ale także komunię czy urodziny w domowym ogródku. 

 

Zalety wynajmu namiotów na imprezę

Niepodważalną zaletą wynajmu namiotu imprezowego jest cena. W przypadku organizacji jednorazowego wydarzenia ten argument jest najistotniejszy, gdyż wynajem to często kilkakrotnie niższy koszt niż zakup. Po zakończonej imprezie wystarczy, że oddasz namiot. Nie musisz przejmować się znalezieniem miejsca na jego przechowywanie czy dodatkowymi kosztami eksploatacyjnymi. 

Korzystając z usług wypożyczalni namiotów możesz liczyć także na rozłożenie namiotu i pomoc w jego prawidłowym zamocowaniu. Dla osoby, która nigdy tego nie robiła, może okazać się to problematyczne, a przed samą imprezą zawsze jest masa rzeczy do zrobienia. Oddanie jednego problemu w ręce osoby, która posiada doświadczenie może znacznie ułatwić przygotowania. 

Wynajmując namiot mamy gwarancję, że będzie on w perfekcyjnym stanie technicznym. Firmy regularnie serwisują i naprawiają swój asortyment, dlatego nie musimy obawiać się przykrej niespodzianki. 

 

Wypożyczenie czy zakup - co bardziej się opłaca?

Namioty imprezowe wykorzystywane są przeważnie sporadycznie podczas organizacji większych imprez. Choć dostępność sprzętu do wynajęcia jest duża, to wciąż wiele osób zastanawia się czy lepiej jest wypożyczyć czy kupić namiot na własność. W przypadkach, kiedy planujesz jedynie jednorazowe wydarzenie jak okrągłe urodziny w ogródku czy komunia dziecka, a następna sposobność do użycia namiotu będzie dopiero za kilka lat, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jego wypożyczenie. Warto pamiętać o tym, że sprzęt, który leży nieużywany po prostu niszczeje. Dodatkowo, trzeba mieć jeszcze gdzie go przechowywać, a takie namioty wcale nie są małych gabarytów. 

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku firm. Jeżeli planujesz zorganizować duże wydarzenie, jednak nie będą to cykliczne imprezy, zdecydowanie korzystniejszą opcją jest wypożyczenie namiotu.

test