Meble eventowe – jakie wybrać?

meble-eventowe-jakie-wybracJeśli organizujesz wyjątkowe wydarzenie z pewnością zastanawiasz się, o jakim elemencie wystroju musisz pamiętać. To nie tylko dekoracje, które z pewnością nadadzą klimat całej imprezie, ale też i meble. Czym w zasadzie są meble eventowe i jakie wybrać?

Krzesła i ławy, stoły i stoliki – to podstawowe meble, bez których nie może odbyć się żadne wydarzenie. To właśnie dzięki nim goście mogą odpocząć, posilić się, ale też i nawiązać towarzyskie relacje, które z pewnością przyczynią się do pozytywnych reakcji. O jakich meblach warto pamiętać organizując wydarzenie tego typu?

Siedziska – podstawa wypoczynku

Nie ma znaczenia, czy organizowany event to elegancka konferencja prasowa, koncert plenerowy czy wesele – miejsca siedzące, z których mogą skorzystać goście są obowiązkowe! Warto tu jednak zaznaczyć, że powinny one być dostosowane do rodzaju imprezy, a zatem:

  • hokery świetnie sprawdzą się przy wysokich stolikach oraz barze;
  • klasyczne ławy będą doskonałym uzupełnieniem imprez plenerowych;
  • nowoczesne krzesła wpiszą się w klimat eleganckich wesel.

To tylko część propozycji, bowiem wybór mebli na event powinien być spójny z całą aranżacją, tak aby stały się one jej częścią, a nie jedynie obowiązkowym potykaczem. Decydując się na krzesła lub ławy pamiętaj także o prelegentach czy osobach, które działają od zaplecza – choć nie zawsze są oni widoczni, meble z których korzystają podczas wykonywania swoich obowiązków nie powinny odstawać stylizacyjnie od pozostałych.

Stoły i stoliki, czyli miejsce na posiłki i drinki

Na większości wydarzeń specjalnych obecny jest catering – to zaś oznacza, że goście muszą mieć miejsce, przy którym mogliby swobodnie spożyć swój posiłek. Idealnie sprawdzą się do tego różnego rodzaju stoły i stoliki, ale także ławy, które doskonale odnajdą się w przypadku tak zwanego szwedzkiego bufetu.

W zależności od charakteru wydarzenia warto pomyśleć także nad przenośny barem – decydując się na wypożyczenie mebli eventowych warto zapytać firmę czy posiada w swojej ofercie różne inne dodatki, które idealnie będą współgrać tak i z barem, jak i pozostałymi elementami.

Nietypowe meble na eventy

Różne charaktery imprez, jak i różne potrzeby gości sprawiają, że i zapotrzebowanie na meble jest inne. Wśród mebli eventowych znaleźć można klasyczne stoły, krzesła czy podium, ale też i specjalne stoły do przemówień, jak i dekoracje przestrzenne, które z pewnością podkreślą charakter wydarzenia.

Decydując się na wynajem mebli eventowych koniecznie zapoznaj się z pełną ofertą firmy – być może w katalogu znajdziesz wyjątkowy mebel, o którym nie pomyślałeś, ale który idealnie podkreśliłby charakter planowanej imprezy. Warto także zapytać bezpośrednio o konkretne wyposażenie – zdarza się, że pomimo braku w katalogu lub na stronie znajduje się on w ofercie firmy lub może pojawić się już niebawem.

test