Namiot na imprezę – jaki wybrać?

namiot-na-impreze-jaki-wybracImprezy plenerowe cieszą się coraz większą popularnością – sprzyja temu tak i zachodnia inspiracja, trendy bliskie naturze, jak i coraz cieplejsze lato, które zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Warto jednak mieć w zanadrzu właściwy namiot, dzięki któremu impreza będzie w pełni komfortowa.

Zastanawiasz się, jaki namiot imprezowy będzie najlepszy? To kwestia rodzaju tak i samej imprezy, jak i ilości gości, których zamierzasz zaprosić. Większość namiotów ma swoje ograniczenia, które pozwalają im na zachowanie pożądanych właściwości. Zobacz, jaki namiot wybrać, a także na co zwrócić uwagę!

Jaki namiot na imprezę wybrać?

Namioty, podobnie jak sale mają swoje ograniczenia przestrzenne. Różnią się nie tylko wielkością, ale też i przeznaczeniem, a dokładnie – funkcjonalnością. Większość namiotów eventowych przeznaczona jest na wydarzenia z udziałem od 40 do 140 osób:

  • namioty 4x6 mieszczą około 40 osób;
  • namioty 5x8 mieszczą około 80 osób;
  • namioty 5x10 mieszczą około 100 osób;
  • namioty 6x12 mieszczą około 140 osób.

Wielkość namiotów, a także ilość osób, które się w nich zmieszczą zależna jest oczywiście od charakteru imprezy – liczba 140 odnosi się bowiem do osób siedzących, a zatem jeśli w namiocie ma również być miejsce na parkiet, bufet lub inne dodatki, należy założyć, że w takim wypadku nawet największy namiot pomieści jedynie około 100 osób.

Możliwe jest łączenie ze sobą różnych namiotów tym samym zwiększając wielkość powierzchni, ale wiąże się to także z dodatkowymi utrudnieniami, do których zalicza się właściwą filtrację powietrza czy klimatyzację.

Idealny namiot na przyjęcie plenerowe

Wielkość, jak i kształt namiotów jest dość istotnym elementem wyboru, ale pod uwagę należy wziąć także dodatki, które mogą być wliczone w koszt wypożyczenia namiotu lub być dodatkowym wyposażeniem. To nie tylko klimatyzacja, która z pewnością będzie potrzebna podczas letniego wydarzenia, ale też i parkiet.

Dno namiotów jest bardzo ważne bowiem zapewnia komfort gościom – pozwala na swobodne pląsy w rytm weselnej muzyki, ale również izoluje od podłoża, które może na przykład być wilgotne ze względu na wcześniejsze opady.

Warto także pomyśleć o dodatkach takich jak moskitiery czy lampy owadobójcze, które pozwolą cieszyć się urokami imprezy o każdej porze roku nie wpływając na komfort gości. Do namiotu dobrze jest wynająć stoły oraz krzesła, które nie tylko wpiszą się w charakter imprezy, ale przede wszystkim będą wystarczająco ergonomiczne, dzięki czemu każdy będzie mógł się swobodnie bawić.

Czy istnieje namiot idealny? Z pewnością wiele zależy od charakteru imprezy oraz indywidualnych preferencji. Warto wybrać taki, który zapewni odpowiednią przestrzeń oraz posiada zabezpieczenia na wypadek zmiany pogody – co pomimo coraz cieplejszych wieczorów wciąż jest bardzo ważne.

test